Na cestu sme sa vydali v sobotu ráno o štvrtej. Autobus so 49 miestami bol plný, a tak ho nasledovala na dvoch osobných ďalšia jednásťčlenná skupina. V takejto veľkej sile nielen na palubovke, ale aj v hľadisku, sme išli do boja. Cesta do Poľska bola bez snehu, no po ukončení turnaja v Poľsku spadlo 15 centimetrov snehu, ktorí potešil naše deti. Neprekvapil však nášho šoféra, ktorý nás doviezol v zdraví domov.

 

V kategórii U15 reprezentovali MFK Rožňava chlapci Ákos Tamás, Tomáš Leštach, O. Miklós (všetci U15), Michal Domik, Filip Szabó, Juraj Horvát, Patrik Minčík, Kristian Šikúr, Jakub David (všetci U14) a najmladší hráč a zároveň talentovaný brankár Kristián Kocis (U13). Nakoniec sme získali krásne druhé miesto za tri víťazstvá a jednu prehru. Touto cestou im gratulujem.

 

Ďalšou skupinou bola U13 pod vedením trénera Miloša Galla, brankári Karol Kováč a Tobian Benö, hráči Jozef Krajlik, Martin Havrlent, Matej Timár (všetci U13), František Gyenes, Patrik Kišš, Leo Cancian (všetci U12) a najmladší Janko Horvát a Sebastian Bizik (obaja U11). Táto kategória sa umiestnila po troch výhrach a jednej prehre na štvrtom mieste, keď o finále rozhodoval iba jeden naviac strelený gól.

 

Najmladšiu kategóriu U11 pod vedením trénera Filipa Kovácsa zastupovali Aleš Grecmacher, Norbert Makaj, Nikolas Podracký, Patrik Škvareniak, Filip Hajdúk, Tomáš Šujanský, Brian Rušcin, Dominik Lipták (všetci U11) a o rok mladšie talenty Michal Ligárt, Filip Polyák, Filip Rusnak, Matej Minčík Peter Rogos a Kristian Horňák (všetci U10). Družstvo po dvoch prehrách 2:3 výhrach 4:1 a 5:0 obsadilo piate miesto.

 

Nakoľko sme do Krakova nešli za každú cenu vyhrať, ale preto, aby každý hráč mal možnosť si zahrať a zlepšiť sa, som s výsledkami nadmieru spokojný, rovnako aj s prácou našich trénerov. Na záver chcem poďakovať rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť a vytvorili v hľadisku neuveriteľnú atmosféru, ktorú nám mohli závidieť všetky družstvá. Takže sme nakoniec vyhrali. Aj takouto formou chceli zblížiť Slovensko a Poľsko, čo sa im aj podarilo. Organizátori boli veľmi milí, pohostinní a srdeční, za čo im aj touto cestou ďakujem.

 

Halová sezóna sa však len začína. Rožňavských mládež-níkov čaká cez zimu bohatý program. Ďalšie halové turnaje máme v maďarskom meste Eger už 19. – 20. novembra pre ročníky narodenia 2007 a 2008, 3. – 4. decembra pre ročníky 2004 a 2006. Zároveň pripravujeme domáce turnaje, ktoré sa uskutočnia v športovej hale. 3. decembra o 9.00 hod. pre ročníky 2007 a 2008 a 10. decembra o 9.00 hod. pre ročníky 2004 a 2006. Na turnaje pozývame širokú verejnosť a nezabudnite nám držať palce.

 

Facebooktwittergoogle_plusmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *