Naši futbalisti hrali cez víkend najdôležitejší zápas v sezóne proti hráčom z Krompách. Keby v tomto zápase prehrali tak by mali už len veľmi malú šancu na postup do 3. ligy. Takto majú všetko vo svojich rukách. Musia vyhrať na ihrisku vo Veľkom Folkmári, doma s Čaňou a opäť u hosti a to v Strážskom.

MFK Rožňava – FK Krompachy 0:0

„Na základe tabuľkového postavenia mužstiev sme očakávali veľmi náročný zápas. Celý týždeň sme sa tešili a poctivo pripravovali na súpera, kde sme očakávali aj zaujímavú divácku kulisu. Vedeli sme, že ak budeme agresívni a dominantní na lopte, môžeme zvládnuť zápas a 3 body si pripísať do tabuľky. Naše očakávania sa potvrdili. Herne sme boli lepší, rýchlejší, čo sa preukazovalo hlavne v priamočiarosti. V prvom polčase sme mali 5-6 rohových kopov, ktoré sme mali premeniť na gól. Nestalo sa, okrem toho sľubnú šancu mali na kopačke Kovács, Figúr a ja. Súper bol silný na lopte hlavne v obrannej línii, kde sa snažili kombinovať, ale do útočnej zóny sa len veľmi zriedka dostal. V druhom polčase naša dominancia ešte narástla po výlúčení hosťujúceho hráča, vyprodukovali sme si ďalšie šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili na vytúžený gól. Snaha na našej strane bola obrovská, všetci hráči bojovali, 2-3 mali aj menšie zranenia pred zápasom a hrali so sebazaprením. Diváci mohli vidieť kvalitný zápas, ľutovať môžu jedine góly, ktoré nepadli“, zhodnotil zápas stredný defenzívny záložník Ištók.

„Pred sebou máme posledné 3 zápasy v sezóne, ktoré chceme vyhrať a postúpiť do 3 ligy!
Chcem sa osobne poďakovať divákom, nakoľko celý zápas nás hnali za víťažstvom a dúfam, že nás podporia aj posledný domáci zápas s Čaňou“, dodal Ištók na záver.