Futbalisti Rožňavy cestovali cez víkend do Trebišova kde si na ich novej umelej tráve zmerali sily s domácim druholigovým celkom.

Trebišov – MFK Rožňava 1:0 ( 0:0 )

Góly: Ján Novák

„Hneď od úvodu nás súper zatlačil pred našu bránu a chvíľu nám trvalo kým sme sa do zápasu dostali. S pribúdajúcimi minútami sme začali pôsobiť koncentrovanejšie a hlavne v obrane sme pôsobili veľmi pozorne. Trebišovčania aj keď mali loptu oveľa častejšie na kopačkách ako my až na pár výnimiek do čistých šancí sme ich nepustili. Hrozili hlavne so štandardných situácií. My sme sa snažili hroziť hlavne z rýchlych protiútok a aj keď ich z našej strany bolo minimum tak práve po jednej z nich sa v najväčšej šanci v prvom polčase ocitol Babik, ale zákrok na neho v domácej šestnástke rozhodca neposúdil ako nedovolený.“

„Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali prvý krát v príprave keď utešená strela kanoniera Nováka skončila v našej sieti. Súper nás viac zatlačil, ale my sme naďalej pozorne bránili no v útoku sme domácu obranu skoro vôbec nepreverili a keďže všetky ďalšie šance domáci nepremenili viezli sme si domov najtesnejšiu prehru 1:0“, povedal po zápase tréner Dávid.
Podali sme odhodlaný a kolektívny výkon, na ktorý sa budeme snažiť nadviazať proti lídrovy 3.ligy stred Lučenec. Zápas odohráme v sobotu na obed na ich umelom ihrisku.