mfk-roznava-img

V Stropkove sme nastúpili s cieľom nepustiť domácich k centrovaným loptám, ku štandardným situáciám a hroziť hlavne z rýchlych protiútokov.

MŠK Tesla Stropkov – MFK Rožňava 2:1 (0:1)

Góly: Figúr

Úvod do zápasu sme mali výborný a už v 3. minúte sme zásluhou Figúra viedli 1:0. V prvom polčase sme súpera skoro k ničomu nepustili na ich kopačkách bolo stále väčšia nervozita. Mohli sme viesť aj dvoj gólovým vedením ale samostatný nájazd Tomáša Duczmana na brankára zastavil hvizd rozhodcu.

V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z toho prvého a aj keď domáci hráči zvýšili aktivitu naďalej sme pozorne bránili. Zlom v celom stretnutí nastal v 54. minúte keď rozhodca neodpískal faul na Pulena a nepochopiteľne uznal gól pre domácich. Tento moment nás rozladil. Našu frustráciu a nekoncentrovanosť využili Stropkovčania na strelenie druhého gólu keď v 66. minúte skórovali hlavičkou po výborne zahranom rohovom kope. Ďalší priebeh stretnutia sa viezol vo veľmi nervóznom duchu. V závere sme sa snažili o vyrovnanie no chýbal nám pokoj na kopačkách a chladnejšia hlava.

Nie výsledok, ale spôsob ako naši hráči odchádzali z ihriska ma nesmierne mrzí pretože dnes všetci do jedného podali kvalitný výkon. Z ihriska mali odchádzať s hlavou hore, s pocitom dobre odohratého zápasu a neodchádzať z ihriska s pocitom nechuti a s odporom k futbalu.

Na negatíva tohto zápasu musíme čo najskôr zabudnúť, musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme v ňom urobili. V ďalších stretnutiach musíme nadviazať na kolektívny výkon a držať spolu tak ako to bolo v sobotu v Stropkove.